Ustrzyki Dolne: Ruszyła zbiórka pieniędzy na specjalistyczną karetkę górską.

Ustrzyki Dolne: Ruszyła zbiórka pieniędzy na specjalistyczną karetkę górską.

Ratownicy medyczni stworzyli zbiórkę na zakup górskiej karetki dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. “Zima w Bieszczadach zabrała już wiele ludzkich istnień, ale my chcemy to zmienić! Szczytem naszych marzeń jest karetka z napędem na cztery koła, dzięki której mieszkańcy mieliby szansę na szybszą pomoc w stanach zagrożenia zdrowia i życia” – piszą.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe powstało w 2018 r. W zespołach ratownictwa medycznego i dyspozytorni zatrudnionych jest łącznie 172 pracowników – ratowników medycznych i pielęgniarek. Zespoły pracują w 14 podstacjach na terenie czterech powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, leskiego i sanockiego.

Teoria tzw. „złotej godziny” funkcjonująca w medycynie ratunkowej, tu w Bieszczadach nabiera nowego znaczenia. Od momentu odebrania zgłoszenia i wyjazdu karetki, dojazd powinien być jak najszybszy. Zimą, gdy śnieg w ciągu kilkunastu minut zasypuje wszystko, nie jest to takie proste. Oprócz podstawowego sprzętu ratownicy wożą ze sobą w karetkach także łopaty do odśnieżania. 

Nierzadko sami musieliśmy odśnieżać drogę, aby można było dojechać do potrzebującego – mówią ratownicy karetki.

Zima w Bieszczadach spowodowała, że wiele osób poniosło śmierć. Pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Cisnej chcieliby to zmienić. Ich marzeniem jest pomaganie innym, ale do tego potrzebna jest specjalna karetka z napędem na cztery koła, która zapewni szybki transport do szpitali.

W Internecie zorganizowano zbiórkę, ktorej celem jest zakup górskiej karetki z napędem 4×4 dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Cisnej! Jak wspierać? Wejdź w link poniżej – możesz dokonać wpłaty bezpośredniej klikając na czerwony przycisk „Wesprzyj”, lub założyć własną skarbonkę, suma wszystkich skarbonek zasila konto zbiórki. 
https://www.siepomaga.pl/karetka-cisna

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.