Ustrzyki Dolne: Wspólne szkolenie grupy GOPR i krośnieńskich policjantów

Ustrzyki Dolne: Wspólne szkolenie grupy GOPR i krośnieńskich policjantów

W dniach 5 – 7.11.2021 r. odbyło się szkolenie z zakresu poszukiwań osób zaginionych. Wzięli w nim udział nie tylko ratownicy, ale też i funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Bazą szkoleniową było Centrum Szkoleniowe SOS na ratunek w Równi k. Ustrzyk Dolnych.

W Centrum Szkoleniowym „SOS Na Ratunek” w miejscowości Równia, przeprowadzono szkolenie dotyczące poszukiwań osób zaginionych. W szkoleniu uczestniczyli policjanci wspólnie z Bieszczadzką Grupą  GOPR.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami detekcji i poruszania się w terenie, specyfiką realizowania działań poszukiwawczych z uwzględnieniem trudnych uwarunkowań topograficznych oraz modeli zachowań osób zaginionych.

Uczestników zapoznano również z metodą przeszukiwania terenu m.in. metoda „szybkich trójek” oraz „koła wagonu”. Ponadto, uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie obsługi urządzeń gps oraz skutecznej współpracy z operatorem drona.

Podczas zajęć przeprowadzono praktyczne ćwiczenia w terenie podczas których zrealizowano scenariusz nocnych działań poszukiwawczych za osobą zaginioną.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email