Dębica: Uwaga rodzice. 1 marca rusza rekrutacja do klas pierwszych – nowe zasady naboru

Dębica: Uwaga rodzice. 1 marca rusza rekrutacja do klas pierwszych – nowe zasady naboru

Rekrutacja dzieci zamieszkałych na terenie miasta Dębicy do szkół podstawowych rozpocznie się już 1 marca. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami i procedurami obowiązującymi w procesie naboru. Po raz pierwszy nabór do szkół podstawowych będzie wspomagany narzędziami informatycznymi.

Rekrutacja kandydatów do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2021/22 na terenie Miasta Dębicy zostanie przeprowadzona w dniach od 1 marca 2021 r. (od godz. 8:00) do 26 marca 2021 r. (do godz. 15:00) przy wsparciu systemu elektronicznego na podstawie jednolitych kryteriów naboru do wszystkich szkół podstawowych, dla których Gmina Miasta Dębica jest organem prowadzącym.

Naborem objęte są dzieci z rocznika 2014 zamieszkałe na terenie Gminy Miasta Dębicy. W rekrutacji mogą również wziąć udział dzieci rocznika 2015 spełniające określone wymogi oraz dzieci spoza Dębicy. W celu zapisania dziecka odroczonego od obowiązku szkolnego w poprzednich latach rodzic powinien zgłosić się do dyrektora szkoły obwodowej.

Zgłoszenia i wnioski należy rejestrować pod adresem: kliknij tutaj

Panel logowania będzie czynny od 1 marca 2021 r. (od godz. 8:00) do 26 marca 2021 r. (do godz. 15:00).

Nabór elektroniczny krok po kroku

1. Rodzice zapisując dziecko do klasy pierwszej wypełniają w formie elektronicznej zgłoszenie (dzieci z obwodu) lub wniosek (dzieci spoza obwodu) o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej znajdujący się na stronie internetowej pod adresem kliknij tutaj

2.  Po elektronicznej rejestracji dziecka, zgłoszenie do szkoły obwodowej lub wniosek wraz z załącznikami (oświadczenia o spełnianiu kryteriów rekrutacyjnych) należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do szkoły obwodowej lub szkoły pierwszego wyboru.

W przypadku braku dostępu rodziców do Internetu, należy zgłosić się do szkoły podstawowej (w przypadku składania zgłoszenia – do szkoły obwodowej) lub (w przypadku składania wniosku – szkoły pierwszego wyboru), pobrać zgłoszenie lub wniosek w wersji papierowej, wypełnić i podpisać, a pracownik placówki pomoże wprowadzić dane do systemu na miejscu.

Rodzice dzieci z obwodu mogą złożyć zgłoszenie tylko w szkole obwodowej.

Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do szkoły nie obwodowej mogą wnioskować o przyjęcie do maksymalnie trzech szkół. W takim przypadku w jednym wniosku wymieniają odpowiednio 1, 2 lub 3 szkoły (wg preferencji) i składają ten wniosek tylko w szkole umieszczonej na pierwszej pozycji (tzw. szkole pierwszego wyboru). Niezłożenie w określonym terminie wypełnionego wniosku do szkoły pierwszego wyboru spowoduje nieujęcie dziecka w procesie rekrutacji.
Rodzice dzieci z obwodu także mają obowiązek zgłoszenia dziecka w swojej szkole obwodowej za pośrednictwem panelu logowania.

Zgłoszenie lub wniosek do systemu wprowadza się tylko jeden raz. Próba wprowadzenia kolejnego zgłoszenia lub wniosku tego samego dziecka zostanie automatycznie zablokowana.

Należy pamiętać, że kolejność zgłoszeń nie decyduje o przyjęciu dziecka do szkoły.

3. Po zakończonym etapie składania zgłoszeń i wniosków zweryfikowanych przez komisje rekrutacyjne następuje, zgodnie z harmonogramem rekrutacji, publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Aby dziecko zakwalifikowane do szkoły podstawowej zostało przyjęte, rodzic musi złożyć w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane, dokument – Potwierdzenie woli uczęszczania do szkoły.

Niezłożenie tego dokumentu w określonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w tej szkole, tym samym dziecko nie zostanie ujęte na liście dzieci przyjętych. Rodzice kandydata dokonujący zgłoszenia do szkoły obwodowej nie składają potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do szkoły. Obowiązujące kryteria, dokumenty oraz inne, dodatkowe informacje o naborze do klasy pierwszej można znaleźć w dedykowanej zakładce w serwisie informacyjnym Miasta Dębicy TUTAJ

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.