Krosno: Centrum Rehabilitacji w Jedliczu przyjęło pierwszych pacjentów [fotorelacja]

Krosno: Centrum Rehabilitacji w Jedliczu przyjęło pierwszych pacjentów [fotorelacja]

Swoją działalność w dniu 15 czerwca br. rozpoczęło  nowoczesne Centrum Rehabilitacji, działające przy Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jedliczu.

Powierzchnia  użytkowa  nowej części budynku to 172,06 m2. Znajdują się tutaj: szatnie,  sale  zabiegowe,  sala  gimnastyczna, pomieszczenia socjalne, sanitariaty oraz recepcja. Obiekt został zaprojektowany jako budynek jednokondygnacyjny,   bez   barier    architektonicznych dla    osób    niepełnosprawnych. Zrealizowana inwestycja pozwoli na zwiększenie dostępności do profesjonalnych zabiegów rehabilitacyjnych na terenie Gminy Jedlicze.

Pracowników Centrum Rehabilitacji w Jedliczu  odwiedziła Burmistrz Jolanta Urbanik, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak nowoczesnego obiektu na terenie Gminy Jedlicze.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom nasi pacjenci będą mieli dostęp do szerokiego wachlarza usług fizjoterapeutycznych, począwszy od lasera, krioterapii, fali uderzeniowej, po nowość, czyli wirówki kończyn górnych i dolnych – mówi kierownik oraz fizjoterapeuta  Centrum Rehabilitacji Karolina Lichoń.

Jak poinformował Z-ca dyrektora ds. opieki zdrowotnej SPG ZOZ Artur Stachowicz, ze względu na kontrakt na świadczenie usług medycznych z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz z uwagi na panujący stan epidemii w pierwszej kolejności będą przyjmowani pacjenci, którzy nie mogli skorzystać  z rehabilitacji ambulatoryjnej w miesiącach marcu oraz kwietniu.

Ośrodek swoich pacjentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach  8:00 – 18:00.  Rejestracja odbywa się w godzinach 9:00 – 10:00 telefonicznie lub osobiście. Jeżeli pacjent zarejestruje się telefonicznie, w okresie jednego tygodnia od dnia rejestracji jest obowiązany dostarczyć skierowanie do ośrodka. Numer telefonu do rejestracji: 13 30 612 88.

W czasie, gdy nowe Centrum Rehabilitacji przyjmuje pierwszych pacjentów, trwa remont w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej w Jaszczwi, który powinien zakończyć się początkiem lipca br. Po dokonaniu niezbędnych prac remontowych  oba zakłady będą działały równocześnie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.