Leżajsk: Inauguracja zajęć w Małej Akademii Policyjnej

Leżajsk: Inauguracja zajęć w Małej Akademii Policyjnej

We Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbyła się inauguracja zajęć Małej Akademii Policyjnej. Przy tej okazji leżajscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie promowali zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

Mała Akademia Policyjna działa przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku od blisko roku. Skupia dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez policjantów z Leżajska – asp. Szt. Krystiana Bryniarskiegio i st. asp. Tomasza Potejko. W czasie zajęć dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale przede wszystkim poznają historię, elementy umundurowania i wyposażenie jakim dysponują policjanci. W ramach zajęć praktycznych między innymi ćwiczą musztrę policyjną, uczą się ujawniać i zabezpieczać ślady na miejscu zdarzenia. Spotykają się też z policjantami z leżajskiej komendy, którzy opowiadają im o swojej codziennej służbie.

W poniedziałek, 1 lutego br., we Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbyła się inauguracja zajęć Małej Akademii Policyjnej. Z ust młodych adeptów wybrzmiały słowa roty ślubowania:

My członkowie Małej Akademii Policyjnej działającej przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury przyrzekamy:

Nie grymasić i nie szlochać, swych rodziców mocno kochać. A codziennie rano, buzie mieć roześmianą. Być też dobrymi uczniami, super kolegami i koleżankami. Przyjaciółmi zwierząt , ludzi to nam nigdy się nie znudzi. A gdy już będziemy duzi, chcemy ludziom się przysłużyć. Być dobrymi Polakami i przykładnymi patriotami…”

Z rąk o. Klaudiusza Barana – Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, mali „policjanci” otrzymali również „mundur” i legitymację słuchacza Małej Akademii Policyjnej.

Zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą” promowali asp. Jerzy Ossoliński i sierż. szt. Tomasz Wojtanowski z KWP w Rzeszowie. Funkcjonariusze dla małych „policjantów” zorganizowali konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na stoku. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi pytaniami dotyczącymi tej tematyki.

Zwycięzcy otrzymali nagrody przekazane przez Komendę Główną Policji i Gminę Leżajsk.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.