Leżajsk: Zderzenie dwóch pociągów. Co było przyczyną?

Leżajsk: Zderzenie dwóch pociągów. Co było przyczyną?

W piątek, 26 lutego, ok. godz. 5.45 w Chałupkach Dębniańskich (woj. podkarpackie), przy stacji kolejowej Grodzisko Dolne doszło do zderzenia lokomotywy z pościgiem pośpiesznym relacji Rzeszów-Szczecin TLK “Górski”. Kilka osób zostało rannych. Na miejscu pracuje policja. Ruch kolejowy jest utrudniony. Dramatyczny wypadek kolejowy mógł okazać się katastrofą. Co tam się stało? Dlaczego doszło do zderzenia pociągów ?

Do zdarzenia doszło na stacji kolejowej Grodzisko Dolne w Chałupkach Dębniańskich. – Jak wstępnie ustalono, maszynista pociągu pospiesznego w pewnym momencie zauważył, że na torze jego jazdy znajduje się lokomotywa. Zaczął gwałtownie hamować, niestety zderzenia z lokomotywą nie udało się uniknąć – informuje policja.

– Pociągiem podróżowało 23 pasażerów oraz trzech członków załogi, trojgu pasażerom strażacy udzielili pierwszej pomocy, jedna z tych osób została zabrana do szpitala – przekazuje brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

– Na miejscu maszyniści zostali zbadani na stan trzeźwości obaj, są trzeźwi. Zostanie pobrana też krew do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż lokomotywa wyjechała z bocznego toru. Maszynista pociągu zaczął hamować, ale niestety nie udało się uniknąć zderzenia. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – informuje Tomasz Potejko z leżajskiej policji.

Ruch na trasie w kierunku Stalowej Woli i Przeworska został wstrzymany. W ciągu doby przejeżdża tamtędy 18 pociągów, a do godziny 10 zaplanowany był przejazd trzech składów. Pasażerom zapewniono autobusowy transport zastępczy na odcinku Tryńcza-Leżajsk. Siemieniec przekazał, że dodatkowo uruchomiono zastępczy pociąg z Lublina. Przyczyny zdarzenia ma wyjaśnić specjalna komisja.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.