Nisko: Rusza budowa Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej

Nisko: Rusza budowa Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej

Jest już pewne, że za kilka miesięcy ruszy budowa nowego budynku Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku. Właśnie ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej inwestycji, o czym osobiście poinformował Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł na konferencji zorganizowanej 28 grudnia w niżańskim Urzędzie Gminy i Miasta.

Wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m², a zakres robót obejmie także niezbędne przyłącza i zagospodarowanie terenu. W budynku oprócz siedziby sądu i prokuratury planowane są pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Ponadto w budynku planuje się ulokowanie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.

Będzie to najnowocześniejszy budynek tego typu w Polsce spełniający najnowsze standardy i utrzymany w nowoczesnej stylizacji. Znajdą się w nim pomieszczenia dla sędziów, referendarzy, adwokatów, radców prawnych, dla świadków. Także obsługa informatyczna oraz wydział ksiąg wieczystych. Inwestycja zostanie sfinansowana w pełni ze środków ministerstwa, bez obciążenia dla lokalnego budżetu

poinformował Wiceminister Sprawiedliwości.

Szacowana wartość budowy nowych obiektów to około 56 mln zł. Obiekt zlokalizowany będzie na działce o powierzchni 0,66 ha w Nisku przy ul. Jana Marii Gisgesa 1, którą to na potrzeby przyszłego sądu przekazała Gmina Nisko.

Budowa nowej siedziby od dawna była konieczna, bo stare obiekty nie spełniają już współczesnych wymogów funkcjonalno-użytkowych i technicznych. Według Marcina Warchoła brakuje w nich ponad 2000 m² powierzchni m.in. na czytelnię akt, poczekalnię dla świadków, czy możliwość transportu osób osadzonych do sądu. Wiceminister podczas konferencji podziękował również obecnemu burmistrzowi Waldemarowi Ślusarczykowi za starania na rzecz budowy Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku, oraz jego poprzednikowi, burmistrzowi Julianowi Ozimkowi za wieloletnie działania w tym zakresie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

1 Comment

  1. Już jest sąd i prokuratura w Stalowej Woli a i tak na rozprawy trzeba jeździć do Rzeszowa lub Tarnobrzega. Lepiej byłoby postawić nowe przedszkole gdyż tam jest duża działka i na uboczu Ale nikt nie myśli teraz o młodych którzy nie mają wtykow w zlobku czy w przedszkolu gdzie umieszcza swoje dzieci jak będą w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.