Przemyśl: Rolnik pomógł karetce pogotowia ratunkowego dotrzeć do pacjenta.

Przemyśl: Rolnik pomógł karetce pogotowia ratunkowego dotrzeć do pacjenta.

Pod Przemyślem ze względu na opady śniegu i głębokie zaspy karetka nie mogła dotrzeć do pacjenta. Pomocą dla ratowników i poszkodowanego był rolnik, który ciągnikiem z pługiem utorował kartce drogę do pacjenta.

Zima w tym roku wygrywa z drogowcami, kierowcami i pieszymi, bije na głowę nawet zimowe opony i wszelkie nowoczesne systemy jazdy. Przed laty taka zima była standardem, teraz nie radzimy sobie. Towarzyszący opadom wiatr tworzył zamiecie i zawieje śnieżne, na drogach i chodnikach utworzyły się śnieżne zaspy.

Także pogotowie ratunkowe realizując wezwania do odległych miejscowości napotyka trudne warunki terenowe, takie nie ominęły Zespół Ratownictwa Medycznego z Radymna. Ratownicy w drodze do pacjenta napotkali zaśnieżoną drogę, uniemożliwiająca dojazd do pacjenta, na szczęści ratownikom na pomoc przybył rolnik, który pragnie zachować anonimowość.

– Pomocną dłoń ratownikom podał anonimowy rolnik, który zobaczył niebieskie światła w polu i swoim ciągnikiem z pługiem, utorował drogę karetce aż do samego domu pacjenta, pod domem także zrobił porządek ze śniegiem, aby karetka mogła podjechać prosto pod drzwi pacjenta. A na koniec zapowiedział, że poczeka aż nasz ZRM będzie wracać by “w razie czego pomóc” – powiedział Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Serce rośnie gdy można spotkać takich ludzi na swojej drodze, szczególnie tej zaśnieżonej!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.