Ropczyce: Kierowali pojazdami bez posiadania uprawnień.

Ropczyce: Kierowali pojazdami bez posiadania uprawnień.

Podczas weekendu Ropczyccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania samochodami. 65-latek odpowie przed sądem za kierowanie pomimo braku uprawnień, zaś 41-latek za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

W dniu 26 lutego przed godz. 14, dzielnicowy ropczyckiej komendy, podczas obchodu miejscowości Niedźwiada zauważył kierującego daewoo, który według otrzymanej wcześniej informacji najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania. Auto zatrzymano do kontroli. Informacja potwierdziła się. Kierujący, 61-letni mieszkaniec gminy Ropczyce nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd odholowano na policyjny parking, a mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Drugi kierowca to , 41-letni mieszkaniec Łańcuta zatrzymany w dniu 28 lutego przed godz. 9 na ul. Borkowskiej w Sędziszowie Małopolskim przez policjantów z ruchu drogowego. Kierujący fordem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. Jak się okazało, prócz wykroczenia popełnił też przestępstwo. Policjanci sprawdzili jego dane w systemach policyjnych. Wtedy okazało się, że posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Auto kierującego trafiło na policyjny parking, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.