Rzeszów: 15- osobowa grupa imigrantów zatrzymana przez policję.

Rzeszów: 15- osobowa grupa imigrantów zatrzymana przez policję.

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 15 nielegalnych imigrantów, którzy ukryli się w naczepie tira jadącego z Rumunii. Uciekli, kiedy samochód zatrzymał się na parkingu w Stobiernej. Chcieli dostać się do Niemiec, za przerzut zapłacili przemytnikom po 2 tys. euro.

Wczoraj wieczorem dyżurny rzeszowskiej policji został poinformowany, że na parkingu w Stobiernej, z naczepy litewskiego tira, wyszła grupa cudzoziemców. Dyżurny powiadomił o zdarzeniu Straż Graniczną.

Na miejsce udał się patrol Straży Granicznej, KAS oraz policjanci. Wstępnie ustalono, że w naczepie tira, między ładunkiem materiałów tekstylnych, podróżowała grupa osób. Podczas zatrzymania samochodu na parkingu, nielegalni imigranci opuścili naczepę i udali się w kierunku pobliskiego lasu.

Podczas zatrzymania samochodu na parkingu nielegalni imigranci opuścili naczepę i udali się w kierunku pobliskiego lasu.

Rozpoczęły się działania poszukiwawcze. Grupę zatrzymano około 3-4 km od parkingu.

Wśród cudzoziemców było 12 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 17 do 33 lat. Nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Syrii. Składali już wnioski o azyl będąc w Grecji, a następnie postanowili na własna rękę udać się …”w podróż swojego życia – do Niemiec”.

Aktualnie, trwają czynności związane z ustaleniem ich tożsamości, trasy przejazdu i statusu prawnego. To najliczniejsza grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana na przestrzeni ostatnich kliku lat na Podkarpaciu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.