Sanok: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Razem czy osobno?”

Sanok: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Razem czy osobno?”

W dniach 25-26 luty 2021 r. Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami wraz z innymi instytucjami z regionu, Polski i zagranicy organizuje II Międzynarodową Konferencję Naukową „Razem czy osobno?”.

Konferencja naukowa „Razem czy osobno?” organizowana jest przez 40 instytucji z regionu, z Polski i z zagranicy. Konferencja odbędzie się online i będzie prowadzona na platformie ZOOM z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym dr Piotra Uruskiego, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i dr. inż. Mateusza Kaczmarskiego, JM Rektora Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Jest to przedsięwzięcie w ramach projektu naukowo-dydaktycznego „Edukacja historyczna w służbie resocjalizacji”, realizowane na mocy porozumienia Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie i Centrum Dialogu Między Religiami i Narodami.

Podczas konferencji będzie można usłyszeć wystąpienia w siedmiu panelach. Panel I poświęcony będzie Rusinom, panel Pogórzanom, Dolinianom i Zamieszańcom, panel III – Polakom i Żydom, panel IV Romom i Niemcom, panel V miasteczku galicyjskiemu, panel VI Żydom podczas II wojny światowej w kwestii Zagłady, ratowania i pamięci. Będzie on nawiązywał do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W ostatnim VII panelu pragniemy nawiązać do tego co złego uczyniła druga wojna światowa ze społecznością tego terenu.

Podczas konferencji zostaną wygłoszone referaty dotyczące poszczególnych grup etnograficznych w odniesieniu do obiektów w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz wielokulturowości regionu.

W czasie konferencji będzie można usłyszeć występy zespołu folklorystycznego „Ziemia Sanocka” z Nowosielec.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.