Tarnobrzeg: Grupa mężczyzn napadała na przypadkowe osoby na ulicy.

Tarnobrzeg: Grupa mężczyzn napadała na przypadkowe osoby na ulicy.

3 lata więzienia grożą trójce mężczyzn, którzy zaatakowali przypadkowych mieszkańców Wydrzy (pow. tarnobrzeski). Najmłodszy z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec Nowej Dęby był poszukiwany trzema listami gończymi.

Do serii pobić w miejscowości Wydrza (pow. tarnobrzeski) doszło w ubiegłą niedzielę. Dyżurny komendy policji w Tarnobrzegu otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wracał pieszo do domu, został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn i pobity. Jeden z napastników miał uderzyć go szklaną butelką w głowę. Pokrzywdzony zapamiętał rysopisy mężczyzn i przekazał je mundurowym – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

Niemal w tym samym czasie dyżurny odebrał kolejny telefon od mieszkańca Wydrzy. Zgłaszający skarżył się, że gdy jechał rowerem, został zaczepiony przez kilku mężczyzn, którzy grozili mu pobiciem, następnie odjechali autem – podała policja.

Mundurowi już po kilku minutach zatrzymali auto, którym jeździli napastnicy. Do policyjnego aresztu trafili trzej mężczyźni: 22-letni mieszkaniec Tarnobrzega, 29-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba i 26-latek z powiatu niżańskiego.

Jak podkreśliła policja, żaden z nich nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Jeden z zatrzymanych twierdził, że chciał tylko poćwiczyć boks.

Policjanci ustalili również, że 22-latek jest poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi w celu odbycia kary 2 lat więzienia. Mężczyzna trafu do zakładu karnego.

Zatrzymani usłyszeli łącznie sześć zarzutów. Dwaj pozostali napastnicy mają policyjny dozór i zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.