Zdrowie: W doborze sprzętu rehabilitacyjnego będą pomagać profesjonalni doradcy

Zdrowie: W doborze sprzętu rehabilitacyjnego będą pomagać profesjonalni doradcy

PFRON podpisał umowy z 17 podmiotami, które mają doradzać osobom z niepełnosprawnościami w wyborze sprzętu z centralnej wypożyczalni. Doradcy mają być profesjonalistami, by nie zaszkodzić pacjentom – podaje Prawo.pl.

Centralna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, wyrobów medycznych i technologii asystujących dla osób z niepełnosprawnościami ma działać w ramach programu PFRON „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”.

Arkadiusz Grądkowski, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED zwraca uwagę, że podstawowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania systemu będzie miało profesjonalne doradztwo w zakresie odpowiedniego doboru wyrobów medycznych.

„Jeśli lekarz wypisze zlecenie na gorset i zostanie on źle dobrany, może bardziej zaszkodzić pacjentowi, niż mu pomóc. Wyroby medyczne muszą być dopasowywane przez profesjonalistów, którzy mają doświadczenie i zweryfikowane kompetencje – powiedział cytowany przez Prawo.pl Arkadiusz Grądkowski.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Prawo.pl, dokładny termin rozpoczęcia możliwości składania wniosków o wypożyczenie sprzętu zostanie ustalony przed końcem bieżącego kwartału.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email