Dębica: Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla MiPBP

Dębica: Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla MiPBP

Komunikat Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy:

Jeżeli Twojego wolnego czasu nie wypełnia szelest przewracanych stron, spędzasz czas na przeszukiwaniu list nowości wydawniczych – witaj w klubie! My także, prócz długich list książek przeczytanych tworzymy te do przeczytania, a rynek wydawniczy kwitnie, kusząc nas i nęcąc kolejnymi publikacjami. Powrót króla kryminału? Premiera cesarza reportażystów? Mrożący krew w żyłach literacki sorbet horroru i fantasy? A może prześlicznie ilustrowany picture book dla dużych i małych bibliofilów? Niezależnie od tego, która z nowości czytelniczych rozbudza Twój apetyt czytelniczy, możesz spodziewać się, że wkrótce pojawi się w Twojej ulubionej bibliotece. Mamy dzisiaj przyjemność przekazania Wam radosnej wiadomości, że MiPBP w Dębicy otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Jako beneficjenci tegorocznej edycji programu otrzymamy 10 000 PLN, a pozyskane środki pomogą nam w urozmaiceniu i uatrakcyjnianiu naszych księgozbiorów. Dzięki spotkaniom z Wami i rozmowom wiemy, jak silna jest potrzeba nieustannego poszerzania oferty czytelniczej właśnie o nowe publikacje, dlatego tak bardzo cieszymy się z możliwości, jakie daje nam i Wam NPRCz.

Działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa obejmują cztery priorytety, a zakup nowości wydawniczych mieści się w pierwszym z nich. Nieprzypadkowo, ponieważ tym, co decyduje o częstych odwiedzinach bibliotek jest właśnie wciąż udoskonalana i stale uzupełniana oferta czytelnicza. Konsekwentne aktualizowanie księgozbioru i rozbudowywanie go o egzemplarze wydawnictw świeżo ukazujących się na rynku często przesądza o tym, czy Czytelnik skieruje swoje kroki w kierunku biblioteki. Wsłuchując się w głosy Waszych pragnień i życzeń staramy się na bieżąco spełniać Wasze oczekiwania i wychodzić naprzeciw Waszym potrzebom. Stąd też programy takie, jak NPRCz wydaje się być spełnieniem marzeń zarówno bibliotekarzy, jak i Czytelników.

Chociaż kochamy klasykę, będącą fundamentem współczesnej literatury, nie sposób powściągnąć naszego głodu nowości. Znane nam doskonale baśnie, mity i legendy powracają w formie retellingów, znane na wskroś schematy fabularne przeobrażają się w nieoczekiwane postmodernistyczne perełki. Co więcej, rozczytywane przez Was sagi wciąż zyskują kolejne tomy, a literatura popularnonaukowa rozrasta się proporcjonalnie do niedosytu naszej wiedzy. Z wystaw księgarni książki i książeczki zdają się wołać do nas, lecz trudno spełnić każde z czytelniczych marzeń – z różnych przyczyn, choćby tej najbardziej prozaicznej: braku przestrzeni. Dla Bibliotekarza największą przyjemnością jest możliwość spełniania Waszych czytelniczych marzeń, dlatego nieziemsko cieszymy się, że już wkrótce przekażemy do Waszych rąk kolejne zachwycające propozycje czytelnicze.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email