Zdrowie: Dwa internetowe kalendarze na 2024 rok od NFZ

Zdrowie: Dwa internetowe kalendarze na 2024 rok od NFZ
  • Dwa kalendarze internetowe, oba związane z profilaktyką
  • Macie postanowienia noworoczne związane ze zdrowiem? NFZ może pomóc w nich wytrwać
  • Proste, czytelne i pomocne informacje dotyczące profilaktyki

Profilaktyka i zdrowy styl życia – któż z nasnie obiecywał sobie, że od nowego roku zacznie ćwiczyć, lepiej się odżywiać czy bardziej dbać o swoje zdrowie? Jakie były tegoroczne postanowienia? Wg wyników ankiet, przeważała chęć zwiększenia aktywności fizycznej (36%), schudnięcia (24%) i dbania o zdrowe odżywianie (15%). To nie są proste zadania, co więc może nam pomóc? Wsparcie bliskich oraz dostęp do wiarygodnych informacji – aby nasze działania były proste i łatwe, ale też bezpieczne!

Profilaktyka w każdym wieku

Profilaktyka to najskuteczniejsza metoda dbania o zdrowie. Badania kontrolne dają szansę na wczesne wykrycie wielu chorób i ich wyleczenie. Przynajmniej raz w roku warto wykonać morfologię, badanie moczu, cholesterolu i poziomu glukozy we krwi. Pamiętać należy także o kontroli ciśnienia tętniczego krwi. Ale takich działań jest znacznie więcej i co bardzo istotne, do większości z nich wystarczą nasze chęci!

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował dwa praktyczne kalendarze, które ułatwią znalezienie programu profilaktycznego i wskażą, które placówki go realizują oraz podpowiedzą, gdzie i kiedy można skorzystać z darmowych badań i spotkań profilaktycznych.

KALENDARZ BADAŃ

  • ułatwi znalezienie programu profilaktycznego
  • przypomni o zalecanych szczepieniach
  • wskaże gdzie udać się na bezpłatne badania

Sprawdź również zalecenia dla swoich bliskich. Wystarczy zaznaczyć płeć, wybrać wiek, a kalendarz wygeneruje listę badań i zaleceń dostosowanych dla Ciebie. Zapoznaj się z nimi i umów na badania. Regularne badania kontrolne dają szansę na wczesne wykrycie wielu chorób i ich wyleczenie! Kalendarz można znaleźć na stronie internetowej portalu Akademia NFZ.

KALENDARZ ZDROWYCH WYDARZEŃ

  • zebrane w jednym miejscu informacje o bezpłatnych wydarzeniach i materiałach związanych ze zdrowiem, które organizuje bądź uczestniczy w nich Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ
  • akcje i wydarzenia internetowe oraz te, w konkretnych miejscach Podkarpacia
  • cykliczne oraz jednorazowe

Pomiary glukozy we krwi, badania słuchu, rozmowy z psychodietetykiem i wiele innych – bezpłatne, bez skierowania i bez wcześniejszej rejestracji – wszystkie zebrane w jednym miejscu, aby dostęp do nich był jeszcze prostszy. Przeczytaj i przekaż swoich bliskim i znajomym – niech też skorzystają. Kalendarz można znaleźć na stronie internetowej Podkarpackiego NFZ.

Rozpocznij rok od ważnych kroków dla swojego zdrowia i zaplanuj go wspólnie z NFZ. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie dla siebie coś wartościowego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email