Pomoc potrzebującym: Uczestnicy VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pobiegną dla Franka i Brajana

Pomoc potrzebującym: Uczestnicy VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pobiegną dla Franka i Brajana

Już po raz siódmy, w ostatnią sobotę sierpnia, na Wyspie Energetyk w Polańczyku, należącej do PGE Energia Odnawialna, odbędzie się Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Tym razem uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji dwóch braci z Jedlicza: Franka i Brajana.

Bieg w Polańczyku to jedne z najciekawszych zawodów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego. W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po ok. 3,2 km), Nordic Walking (dwie pętle po ok. 3,2 km), oraz Bieg dla Wczasowiczów (ok. 3,2 km). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne. Zapisy do udziału w wydarzeniu rozpoczną się na początku czerwca.

Jednak to nie wynik sportowy jest tu najważniejszy. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, których beneficjentami najczęściej są osoby z Podkarpacia. W tym roku na wsparcie czeka czteroletni Franek i jego piętnastoletni brat Brajan.

Franek urodził się z zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również wadę serca i szereg innych chorób, przez co potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja Brajana jest trudniejsza, gdyż chłopiec  walczy z chorobą nowotworową. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji, ale czeka go nadal długie, bardzo kosztowne leczenie. Dlatego tak ważne jest, aby zebrać jak najwięcej środków podczas sierpniowego crossu.

Dzięki zeszłorocznej edycji Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pomoc trafiła do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”, które zajmuje się opieką i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci.

Należąca do PGE Energia Odnawialna Wyspa Energetyk jest miejscem wypoczynkowym. Ponad 70 proc. jej powierzchni zajmuje las. W pozostałej części znajdują się łąki oraz piaszczysto- skaliste plaże. Pośród sosen i brzóz stoją domki letniskowe. Obok nich jest pole campingowe, boisko do siatkówki, restauracja oraz przystanie żeglarskie.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: kliknij tutaj

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email