Przemyśl: Klub Podróżnika powraca w nowym roku! Wyspy Kanaryjskie

Przemyśl: Klub Podróżnika powraca w nowym roku! Wyspy Kanaryjskie

Zapraszamy na pierwsze w nowym roku spotkanie Przemyskiego Klubu Podróżnika. Za oknem mróz i śnieg, więc czas się rozgrzać! W podróż na Wyspy Kanaryjskie zabierze nas Przemek Pawłucki.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godz. 18:00 w Klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Wstęp na spotkanie jak zwykle jest wolny. A na zachętę kilka słów o pokazie od samego autora nadchodzącego pokazu: „Wulkaniczny archipelag Kanarów z uwagi na klimat nazywany jest „Wyspami wiecznej wiosny” Położony na Atlantyku, 100 km od wybrzeży Maroka, należy do Hiszpanii. A więc Europa? Pobyt tutaj to często spełnienie marzeń o ekskluzywnych wakacjach. Archipelag składa się z siedmiu głównych wysp oraz kilku mniejszych. Pomimo, że leżą one blisko siebie są zaskakująco różne. Każda piękna na swój sposób, urokliwa i niepowtarzalna.

Odwiedzimy trzy z nich:

  • TENERYFĘ, gdzie zabawimy się na… pogrzebie, wmieszamy się w karnawałowy kolorowy orszak, zdobędziemy masyw wulkaniczny Teide, który jest królem Wysp Kanaryjskich i to tutaj usytuowany jest najwyższy szczyt Hiszpanii, odwiedzimy słynny Loro Parque, popłyniemy do klifów los Gigantes i zobaczymy jeszcze kilka innych ciekawych miejsc.
  • LANZAROTE, gdzie wyruszymy śladami twórczości Cesara Menrique, genialnego architekta, artysty i projektanta krajobrazu, dzięki któremu wyspa stała się prawdziwym dziełem sztuki, zobaczymy Góry Ognia – jedną z najbardziej efektownych scenerii wulkanicznych na świecie, oraz inne zadziwiające wytwory natury.
  • FUERTEVENTURĘ– wyspę w której nie sposób się nie zakochać. Plaże dorównujące urodą tym najpiękniejszym na świecie, raj dla surferów, wydmy, wulkany, wiatraki, niezapomniane wschody i zachody słońca…

Zapraszamy w rowerową podróż po Wyspach Kanaryjskich. Z dala od komercji, z dala od hoteli, POZA UTARTYM SZLAKIEM.”

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email