Przeworsk: Gminny Koncert Kolęd na zakończenie okresu Bożego Narodzenia

Przeworsk: Gminny Koncert Kolęd na zakończenie okresu Bożego Narodzenia

„𝕀𝕕𝕫𝕚𝕖 𝕜𝕠𝕝ę𝕕𝕒” – pod tym hasłem po raz czwarty odbył się Gminny Koncert Kolęd na zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Tym razem kolędy rozbrzmiewały w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej.

Wydarzenie poprzedziła Msza Święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Kazimierza Jaremy oraz ks. prałata Stanisława Stęchłego. W czasie liturgii zgodnie ze starym zwyczajem zostały poświęcone gromnice. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na wyjątkowy wieczór koncertowy, pełen polskich kolęd i utworów bożonarodzeniowych.

W muzycznych odsłonach mogliśmy usłyszeć :

  • Zespół Śpiewaczy ,,Ujeźniacy ” z Ujeznej
  • Zespół Wokalno-Instrumentalny „Bella Voce” ze Studziana pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kałamarza
  • Chór „Veritas” z Nowosielec pod dyrygenturą Tomasza Piątka

Kolędy polskie, od tradycyjnych po nowoczesne, stanowią serce świątecznych obchodów w Polsce. Są one nie tylko wyrazem wiary i kultury, ale także mostem łączącym pokolenia. W ich dźwiękach kryje się prawdziwy duch Bożego Narodzenia, przynoszący radość, spokój i jedność.

Na zakończenie wszyscy obecni w kościele odśpiewali kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przeworsku Justyna Solarz złożyli wyrazy uznania i gratulacje wszystkim wykonawcom.

Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia byli: Wójt Gminy Przeworsk i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku we współpracy z Parafią pw. Matki Bożej Pocieszenia w Ujeznej św. oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Nowosieleckiej.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email