Stalowa Wola: Sesja Miejskiej Rady Seniorów

Stalowa Wola: Sesja Miejskiej Rady Seniorów

24 stycznia 2024 roku w Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli odbyła się kolejna Sesja Miejskiej Rady Seniorów w Stalowej Woli.

W toku obrad prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny odpowiadał na pytania Radnych, które dotyczyły m.in. likwidacji term gazowych w kolejnych blokach, poszerzenia przestrzeni dedykowanej seniorom, remontu parkingu na Błoniach, kontroli jakości powietrza oraz spalanych materiałów w domach jednorodzinnych. Prezydent Nadbereżny odpowiadając na pytania dotyczące zanieczyszczenia powietrza zaznaczył:

„Kontrole jakości powietrza oraz spalanych materiałów w naszym mieście trwają. W momencie podejrzenia spalania niedozwolonych materiałów są pobierane i zabezpieczane próbki popiołu. Jeśli okaże się, że w konkretnym piecu spalane były niedozwolone materiały kierowane są wnioski o ukaranie. Ponadto mam nadzieję, że już w tym tygodniu otrzymamy dodatkowy, nowoczesny sprzęt, który pozwoli nam bardziej precyzyjnie lokalizować potencjalnych trucicieli, także w godzinach popołudniowych i wieczornych.”

W kolejnej części Sesji bryg. Szczepan Kozioł, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli przekazał informacje dotyczące zagrożeń dla seniorów w okresie zimowym, możliwości współpracy z lokalnymi służbami pożarniczymi oraz przedstawił sposoby edukacji mieszkańców na temat bezpieczeństwa dla skutecznej prewencji w okresie zimowym.

Pozyskane podczas dzisiejszej Sesji informacje Radni Miejskiej Rady Seniorów przekażą w swoich środowiskach senioralnych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email