Nisko: Regaty i powitanie lata nad zalewem Podwolina

Nisko: Regaty i powitanie lata nad zalewem Podwolina

1 i 2 lipca 2023r. odbyły się XIII Regaty na Zalewie Podwolina w Nisku. Powitanie lata Jacht Klub Nisko tradycyjnie rozpoczął od zawodów żeglarzy oraz koncertu muzyki szantowej.

Tegoroczna edycja regat rozegrała się podczas dużego wydarzenia kulturalno – rekreacyjnego Powitanie Lata LetNisko, którego organizatorami byli: Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, Urząd Gminy i Miasta w Nisku oraz Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko.

W regatach wzięło udział 30 uczestników. W klasie OPEN I miejsce zajęła załoga w składzie: Robert Dec (sternik), Bartek Marki, Paweł Sygnarski (Omega Sport), II miejsce: Tomek Tęcza (sternik), Oliwia Skrzypek („420”), III miejsce Kamil Gorczyca (sternik), Szymon Śledziński, Eugeniusz Kasprzyk (Omega Standard). W klasie OPTIMIST I miejsce zajęła Ola Sołtys, II miejsce Martyna Partyka i III Maciek Urban. W klasie OMEGA I miejsce zajęła załoga: Robert Dec, Oliwia Skrzypek, Tomasz Tęcza, II miejsce Kamil Gorczyca, Bartek Marki, Paweł Sygnarski i III miejsce Daniel Bylicki, Szymon Śledziński i Janek Dąbrowski.

Wręczenia pucharów, dyplomów, medali i nagród dokonali Marcin Warchoł Poseł na Sejm RP Wiceminister Sprawiedliwości, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Marek Pachla Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku oraz Komandor SŻ JKN Stanisław Czerewin.

Kolejny żeglarski akcent wybrzmiał na plenerowej scenie i był to koncert zespołu szantowego „Old Marinnes”. Nagła zmiana pogody i ulewny deszcz spowodował, że druga część koncertu odbyła się już w klubowym hangarze.

Szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja XIII Regat na Zalewie Podwolina oraz koncert zespołu szantowego „Old Marinnes” w całości zostały sfinansowane z Programu „Rozwój Lokalny” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email