Krosno: Otwarcie nowego mostu w Łękach Strzyżowskich

Krosno: Otwarcie nowego mostu w Łękach Strzyżowskich

Mieszkańcy gminy Wojaszówka mają do dyspozycji pełnoprawny most na rzece Wisłok w Łękach Strzyżowskich. Budowa trwała niecały rok.

W dniu 23 września otwarto uroczyście nowy most w Łękach Strzyżowskich. Zastąpił on drewnianą około 70-letnią kładkę, która od kilku lat była w bardzo złym stanie technicznym. 

Nowy most skraca drogę mieszkańcom Łęk Strzyżowskich do stacji kolejowej oraz trasę do drogi wojewódzkiej 990 łączącej m.in. Krosno, Frysztak i Strzyżów. Inwestycja położona jest na styku trzech powiatów: krośnieńskiego, strzyżowskiego oraz jasielskiego.  

Nowa przeprawa ma również ożywić pobliskie tereny, na których wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański planuje przeznaczyć na inwestycje mieszkaniowe i budowę zalewu rekreacyjno-retencyjnego dla swojej gminy. W przyszłości ma powstać spółka “żwirowa”. 

Długość mostu wraz z dojazdami to prawie pół kilometra. Jego nośność to 40 ton, szerokość jezdni wynosi 5,5 metra, jest również ciąg pieszy. 

Łączy centrum Łęk Strzyżowskich z Przybówką i DW990. W przyszłości ma być wybudowany przejazd kolejowy, niedaleko stacji PKP. Wójt Stefański również chce wyremontować stację oraz utworzyć przy niej bocznicę kolejową. 

,, Inwestycja otwiera nam perspektywy rozwoju oraz będzie zachęcać do inwestycji mieszkaniowych w pięknej okolicy Parku Krajobrazowego –  wójt Stefański ”. 

Podczas uroczystości nie było przecięcia wstęgi. Zamiast tego mieszkańcy Łęk Strzyżowskich i Przybówki, strażacy z gminy Wojaszówka, rolnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Odrzykoń przeszli przez nowy most. 

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email