Przemyśl: IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej - już w ten weekend!

Przemyśl: IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej - już w ten weekend!

Zapraszamy na finał IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej! Podczas Festiwalu czeka na nas prawdziwa uczta – ta duchowa, jak i muzyczna. W Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej zaprezentuje się łącznie 83 uczestników Festiwalu, wyłonionych z aż 146 nadesłanych zgłoszeń. W pierwszym dniu wydarzenia wysłuchamy solistów, którzy przyjadą nie tylko z Podkarpacia, ale z innych zakątków Polski – od sześciolatków, po dojrzałych artystów. Niedziela, to dzień poświęcony kategoriom zbiorowym. Będzie bardzo różnorodnie, bowiem usłyszymy duety, chóry, orkiestry, zespoły folklorystyczne i śpiewacze, scholę, a także zespoły wokalno-instrumentalne. 

Organizatorami Festiwalu są Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.  

Celem Festiwalu jest upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania oraz grania kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędniczych będących dziedzictwem kulturowym, promowanie młodych talentów poprzez prezentację twórczości artystycznej i środowisk twórczych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz integracja międzypokoleniowa. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 stycznia br. w Bazylice Mniejszej w Kalwarii Pacławskiej. 

Wstęp wolny

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email