Łańcut: Będzie kontynuacja przebudowy „Przecznic” w Soninie

Łańcut: Będzie kontynuacja przebudowy „Przecznic” w Soninie

22 lutego wójt gminy Łańcut podpisał umowę z wykonawcą na remont drogi „Przecznice” w Soninie. Docelowo planowane prace połączą drogę wojewódzką z Łańcuta w kierunku Markowej z drogą krajową nr 94 w Głuchowie.

Zgodnie z umową wykonawca, czyli Firma Usługowo-Handlowa Mariusz Dryla z Rzeplina, wykona remont jezdni długości około 1320 metrów o nawierzchni tłuczniowej, szerokości od 4,5 do 5 m oraz zjazdy indywidualne o nawierzchni z kruszywa.

Koszt zadania wyniesie 202 313, 33 zł. Gmina Łańcut na remont drogi otrzymała dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego. Droga ma być gotowa końcem kwietnia.

To jednak pierwszy etap zaplanowanych na ten rok prac. Pod koniec ubiegłego roku został wyłoniony wykonawca, który położy masę bitumiczną. Firma będzie miała na to czas do końca maja br.

Planowana inwestycja zakończy trwające od 2020 r. prace na rzecz budowy połączeń pomiędzy Soniną a Głuchowem. Pod koniec 2020 r. udało się przebudować ponad 0,5 km drogi od Zagród w Głuchowie do skrzyżowania z drogą na cmentarz w Soninie. Natomiast w 2021 r. gmina przebudowała drogę od „Przecznic” do cmentarza. Na oba zadania udało się pozyskać zewnętrzne środki.

– W dalszych planach jest przebudowa drogi na „Zagrodach” wraz z budową chodnika. Obecnie trwają prace związane z modernizacją granic, co ułatwi samorządowi starać się o środki zewnętrzne na ten cel – mówi Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut.

Umowa została podpisana w Soninie, w spotkaniu uczestniczyła radna i sołtys wsi Barbara Czechowicz.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email