Jarosław: Zakończył się cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023”

Jarosław: Zakończył się cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023”

Trzy dni zaciętej rywalizacji na piachu, trzydzieści siatkarskich par i sportowa atmosfera – tak wyglądał cyklu turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023” organizowany przez Towarzystwo Kulturalno-Sportowe „Żagiel” i współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Zmagania na boiskach przy Plaży Miejskiej w Radymnie rozpoczęły się w drugi weekend lipca. Zawodnikom nie przeszkadzał nawet żar lejący się z nieba. Przy licznie zgromadzonej publiczności na piachu rywalizowali chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodzi. Turniej tradycyjnie rozgrywany był systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Najlepsza okazała się para Ochenduszka/Boratyn, drugie miejsce zajął zespół Frysztak/Łącała, a trzecie Sowa/Długosz.

Podczas kolejnego turnieju organizowanego 22 lipca, na radymniańskich boiskach rywalizowały siatkarskie rodziny. Mimo silnego wiatru, zawodnicy w pocie czoła walczyli o każdą piłkę, świetnie się przy tym bawiąc. W turnieju zwyciężyła para kuzynów Ozimek/Terembuła, która w finale pokonała duet Witko/Witko. Trzecie miejsce zajął zespół mieszany Smelik/Jurczyńska.

W sobotę, 5 sierpnia w ostatnim z cyklu turniejów rywalizowało piętnaście par męskich. Chociaż z uwagi na złe warunki atmosferyczne, burze i mocne opady, zmagania rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, to po niedługim czasie pogoda poprawiła się i zawodnicy mogli kontynuować grę w słonecznej, sportowej atmosferze. Po emocjonującym meczu finałowym, w turnieju najlepsza okazała się para Rolewski/Uchman. Drugie miejsce zajęła ekipa Rawski/Kozłowski, zaś w starciu o brąz zwyciężył duet Bieniek/Złamaniec.

Oprócz zgromadzonych kibiców, zmagania siatkarzy plażowych podczas trzeciego z cyklu turniejów obserwowała również Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk.

W całym cyklu zostało sklasyfikowanych 30 par z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, lubaczowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego oraz miasta Przemyśla i Rzeszowa. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsze pary puchary oraz nagrody rzeczowe.

– Cieszymy się, że dzięki wsparciu finansowemu województwa podkarpackiego mogliśmy zorganizować cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023”. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta inicjatywa będzie kontynuowana i przyciągnie do naszego miasta jeszcze więcej pasjonatów siatkówki – mówił Zdzisław Koniuch, Prezes Towarzystwa Kulturalno-Sportowego „Żagiel”. – Za nami naprawdę dobre widowisko sportowe. Siatkarze i siatkarki, mimo zmiennych warunków pogodowych, dali z siebie wszystko. Nie zawiedli również kibice, a muszę przyznać, że jest to niezwykle budujące, gdy widzi się ludzi, którzy z zainteresowaniem przychodzą na organizowane przez nas wydarzenia. 

Cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023” zorganizowany został w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Upowszechnianie kultury fizycznej w Województwie Podkarpackim w 2023 r. poprzez organizację imprez sportowych oraz współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Celem zadania jest popularyzacja siatkówki plażowej, aktywizacja mieszkańców regionu, wzmacnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych, a także ukazanie prozdrowotnych form spędzania wolnego czasu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email