Przeworsk: Koncert "Muzyka w drewnie zaklęta"

Przeworsk: Koncert "Muzyka w drewnie zaklęta"

Jeśli prawdą jest, że „Kto śpiewa dwa razy się modli” to kościół parafialny pw. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach w sobotni wieczór, 30 września, był chyba najbardziej rozmodlonym miejscem w naszej gminie. Wszystko za sprawą koncertu zatytułowanego „Muzyka w drewnie zaklęta”. Koncert rozpoczął się po uroczystej mszy św., którą odprawili: ks. dziekan dekanatu Przeworsk I Tadeusz Gramatyka, dziekan dekanatu kańczuckiego ks. prał. dr Wojciech Pac, ks. Antoni Łyko oraz ks. proboszcz miejscowej parafii Piotr Walasz.

Inspiracją do zorganizowania koncertu była promocja nowo wydanej płyty chóru Veritas wykonanej w związku z operacją pn. „Muzyka w drewnie zaklęta” współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działanie: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: Zachowanie dziedzictwa lokalnego. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przed zgromadzoną publicznością wybrzmiały niezwykłe aranżacje zaprezentowane przez 4 zaprzyjaźnione chóry:„Fraza” z Kosiny pod dyrygenturą Łukasza Kobiałki, „Lumen” z Przeworska dyr. Anna Maria Balawender, „Michael” z Kańczugi dyr. Hubert Hadro oraz „Veritas” z Nowosielec dyr. Tomasz Piątek.

Koncert dostarczył nam niesamowitych przeżyć oraz wielu emocji i wzruszeń. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, chór „Veritas” z Nowosielec oraz Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email