Jasło: Młodzież i Przedsiębiorczość - VI edycja miejska

Jasło: Młodzież i Przedsiębiorczość - VI edycja miejska

„Młodzież i Przedsiębiorczość – VI edycja miejska” – projekt edukacyjny realizowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy i przy współfinansowaniu Miasta Jasła i lokalnych przedsiębiorców. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w szkołach podstawowych w okresie wrzesień 2023 r. – czerwiec 2024 r.

Celem projektu skierowanego do 100 uczniów w wieku 12-16 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4 oraz Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i 3 w Jaśle, a także rodziców uczniów uczęszczających na spotkania wywiadowcze jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i umiejętności oraz obudzenie ducha ciągłego rozwoju i zaangażowania na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej wśród beneficjentów. Założone cele zostają osiągnięte poprzez doprowadzenie do samookreślenia własnych potrzeb, problemów z nimi związanych i ukazanie sposobów ich rozwiązania oraz rozwoju z wykorzystaniem przedstawionych narzędzi.

W ramach projektu zaplanowano realizację następujących działań:

  • warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów,
  • wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami,
  • wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa dla uczniów wraz z opiekunami (warsztaty w Narodowym Banku Polskim – Oddział Okręgowy w Rzeszowie),
  • spotkania z przedsiębiorcą,
  • konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes”,
  • warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,
  • przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie materiału edukacyjnego,
  • warsztaty praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla rodziców uczniów uczęszczających na spotkania wywiadowcze,
  • gala podsumowująca.

Istotnym elementem projektu jest przedstawienie wypracowanych przez młodzież pomysłów biznesowych szerokiemu gronu przedsiębiorców i mieszkańców Miasta Jasła w formie broszury, a także przedstawienie lokalnej społeczności w szkołach debat oxfordzkich oraz udostępnienie ich profesjonalnych nagrań w Internecie dla celów edukacyjnych w przyszłości.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email