Jasło: To był dobry „Czas naŁuki” – podsumowanie projektu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

Jasło: To był dobry „Czas naŁuki” – podsumowanie projektu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

15 października uczestnicy projektu „Czas naŁuki” realizowanego w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego zmierzyli się w finałowym mini-turnieju łuczniczym. Ich wyniki potwierdziły umiejętności, które zdobyli podczas warsztatów, ale wydarzenie było przede wszystkim okazją do podsumowania nowej łuczniczej przygody.

Warsztaty łucznictwa tradycyjnego odbywały się na Przystanku Kwiatowa w Jaśle od lipca do października br. W trzech grupach, w kategoriach dzieci do lat 14, młodzież i dorośli początkujący oraz grupa zaawansowana, trenowało łącznie ponad 50 osób. Zajęcia prowadził Włodzimierz Woźnica, jaślanin, mistrz świata w łucznictwie tradycyjnym w roku 2022.

Uczestnicy uczyli się prawidłowej postawy i techniki łuczniczej, podstaw łucznictwa tarczowego i 3d, zasad używania sprzętu oraz bezpieczeństwa na strzelnicy. Przede wszystkim jednak spotkania były okazją do rozwijania zainteresowań oraz integracji jasielskich łuczników, zarówno tych początkujących jak i tych, którzy trenowali już wcześniej. Dzięki projektowi grupa „Łucznicy Jasło” stała się bardziej liczebna, widoczna a także zdeterminowana do dalszych treningów i pogłębiania łuczniczej pasji.

Część uczestników we wrześniu z sukcesem wystartowała w turnieju „Łucznicza Watra Field” w Stobiernej k/Dębicy. Także turniej zorganizowany na zakończenie projektu „Czas naŁuki” pokazał, jak wiele umiejętności zdobyli jaślanie podczas warsztatów. Wyniki osób początkujących były porównywalne z osiągnięciami łuczników zaawansowanych, w tym gościnnie strzelającego w turnieju Tomasza Kisielewicza, aktualnego mistrza Polski w łucznictwie tradycyjnym. Szczególnie zaś cieszą zaangażowanie, postawa i pierwsze łucznicze sukcesy dzieci i młodzieży. To najlepszy dowód na to, że jaślanie znaleźli nowy atrakcyjny i wartościowy sposób na własny rozwój, aktywność fizyczną i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Zadanie “Organizacja warsztatów łuczniczych Czas naŁuki” zostało sfinansowane z budżetu Miasta Jasła w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email