Lesko: Ogólnopolski Znak Jakości "Przyjazny Urząd 2023"

Lesko: Ogólnopolski Znak Jakości "Przyjazny Urząd 2023"

Już po raz czwarty Gmina Lesko została nagrodzona przez Kapitułę Konkursu „Przyjazny Urząd”. Eksperci i praktycy administracji publicznej, specjalizujący się naukowo oraz zawodowo w tej problematyce oraz w zarządzaniu jakością, wysoko ocenili leski urząd pod względem jakości obsługi klienta, profesjonalizmu, nowoczesnego podejścia do zarządzania, rzetelności w działaniu oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie kultury pracy. W jury zasiadali naukowcy pracujący na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Szkole Głównej Handlowej.

– Dzięki ekspertom oceniającym aplikacje konkursowe możemy – na bazie wiedzy naukowej – identyfikować te urzędy, które w praktyce są zarządzane najlepiej w Polsce, z poszanowaniem najwyższych standardów jakości, z uwzględnieniem potrzeb swoich interesariuszy – mówił w trakcie Gali Finałowej Prezes Zarządu Quality Institute Piotr Celej, organizator konkursu.

– To wielki zaszczyt, po raz czwarty stawać w gronie najlepszych urzędów w Polsce, zwłaszcza być wyróżnionym w konkurencji z tak dużymi przedstawicielami miast jak Kraków, Warszawa, Katowice czy innymi powiatami w Polsce. Wyróżnienia otrzymały również inne duże instytucje takie jak chociażby GUS. Tym bardziej wyróżnienie i nagrodzenie Gminy cieszy. Wspaniale jest mieć poczucie dobrze wypełnianego obowiązku jakim jest relacja mieszkaniec – urzędnik. Jednak nic nie bierze się samo z siebie. Na sukces pracowali i pracują wszyscy pracownicy naszego, leskiego urzędu, dla których sumienność i odpowiedzialność, jak też szacunek do każdego mieszkańca i interesanta jest wręcz misją. Dziękuję im za to – komentuje burmistrz Adam Snarski. – Warto się sprawdzać i aplikować do kapituły by rzetelnym i niezależnym okiem zostać zweryfikowanym i ocenionym. Nawet jeśli jest to procedura płatna. To raz w roku warto to zrobić. Dzięki konkursowi wiemy, że w niektórych obszarach musimy się jeszcze poprawić i nie ustawać w ciągłym podnoszeniu jakości naszej lokalnej administracji. Dlatego, pracujemy nad tym – dodaje włodarz.

Podczas wspomnianej Gali, która odbyła się 5 września w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oprócz wspomnianego już Znaku Jakości, Urząd Miasta i Gminy Lesko otrzymał jedno z trzech przyznanych wyróżnień nadzwyczajnych „Laur Kreatywności” za wdrożenie najbardziej oryginalnych, autorskich, kreatywnych i nowoczesnych procedur oraz narzędzi budowania wysokiej kultury jakości. Komisja wysoko oceniła wprowadzane w urzędzie metody informacji cyfrowej, kontaktu z petentem czy informatyzację systemu pracy sprzyjającą jej efektywności. To przede wszystkim ciągłe dostosowywanie budynku dla obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, szkolenie kadr z dostępności, ale także wprowadzanie nowych narzędzi kontaktu z mieszkańcem, jak system powiadamiania SMS, aplikacja mobilna, internetowy kalendarz wizyt oraz eNależności. W samym 2023 roku, z pozyskanych środków zewnętrznych Gmina Lesko wydała na poprawę standardu pracy i obsługi mieszkańców ponad 400 tys. złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email