Lesko: Zielone Wzgórze Baszta - już otwarte

Lesko: Zielone Wzgórze Baszta - już otwarte

Po Źródełkach Mineralnych przyszedł czas na otwarcie tarasu widokowego zlokalizowanego na wzgórzu Baszta w Lesku. Obok drewnianego tarasu stanęły elementy sensorycznego placu zabaw dla dzieci. Osoby odwiedzające to miejsce mogą podziwiać piękne widoki, a odniesienie do tego, co widać ze wzgórza znajduje się na zdjęciu panoramicznym zamieszczonym na platformie wraz z opisem szczytów gór i ciekawostkami przyrodniczymi. 

Miejsce to już cieszy się ogromną popularnością pośród mieszkańców miasta, którzy wybierają wzgórze na cel spacerów zarówno indywidualnych, jak i rodzinnych. Teraz, gdy obok drewnianego tarasu stanęły sensoryczne tablice edukacyjne, dzieci znajdą również coś dla siebie.

Mamy tu panel muzyczny i sensoryczny z kolorowymi szybkami, grę kosmos i tablicę „Cztery pory roku”. Sporą atrakcją jest też „Urban Memory”, gdzie umieszczone są fotografie ważnych miejsc i zabytków z terenu gminy Lesko, są też ciekawostki, a dla lubiących puzzle atrakcją może być ułożenie wielkoformatowych zdjęć przedstawiających Kościół Parafialny p.w. NNMP oraz Leską Synagogę.  Potencjał miejsca daje możliwości rozbudowy placu zabaw o dodatkowe elementy, a włodarz Leska nie powiedział w tym zakresie ostatniego słowa.

– Jeszcze prawie 5 lat temu, gdy startowałem na Burmistrza, to miejsce było moim marzeniem i jednym z wyznaczonych sobie celów programu wyborczego, podobnie z resztą jak i leskie źródełka, które otwieraliśmy tydzień temu. Teraz marzenie stało się rzeczywistością, z czego, nie ukrywam, bardzo się cieszę – wspomina Burmistrz MiG Lesko.

W Lesku eksponowane w ostatnim czasie dziedzictwo historyczne łączy się z nowoczesnym rozwojem, otwierane są nowe miejsca atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających miasto turystów.

To jeszcze nie koniec atrakcji, przed nami kolejne wydarzenia, o czym będziemy niebawem informować.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email