Kolbuszowa: Powstaje Dzienny Dom Pobytu Seniora

Kolbuszowa: Powstaje Dzienny Dom Pobytu Seniora

Inwestycja wyniesie ponad 3,2 mln zł. Na jej realizację udało się pozyskać dofinansowanie z dwóch źródeł: ponad 2,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz ponad 22 tys. zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W pobliżu kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej trwają roboty budowlane. Przy ul. Narutowicza powstanie Dzienny Dom Pobytu Seniora. Z obiektu będzie można korzystać po zakończeniu prac zaplanowanych na grudzień 2021. Efektem prowadzonych działań będzie stworzenie miejsca oferującego kompleksowe usługi dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Obecnie prowadzone są roboty związane z murowaniem parteru. Kolejnym etapem będzie wykonanie stropu.

Parter budynku zostanie dostosowany do działalności seniorów w ramach prowadzonych zajęć. Powstanie przestrzeń ogólnodostępna, sala spotkań z aneksem kuchennym, miejsce klubowe z biblioteczką, kącikiem komputerowym. Przewidziano również miejsce do zwiększenia aktywności ruchowej z szatnią. Pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii i wypoczynku znajdą się na piętrze. Zostanie zamontowana winda.

Prowadzone będą także prace związane z otoczeniem Domu Seniora, w tym m.in. utwardzenie terenu wokół budynku i placu wejściowego z miejscami postojowymi, wykonanie ścieżek spacerowych w ogrodzie wypoczynkowym. Dodatkowym miejscem integracji będzie altana ogrodowa.

Cały obiekt i plac wokół zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.