Polska i Świat: Gniewko Kuczyński dwukrotnym wicemistrzem świata we fryzjerstwie

Sukces Gniewka Kuczyńskiego na Mistrzostwach Świata Hairworld 2020. Dębiczanin został wicemistrzem świata w kategoriach: fryzura klasyczna męska oraz fryzura kreatywna. Zajął też 3 miejsce w kategorii męskiej Curly i 4 miejsce w kategorii Commercial Cut.

Zawody miały się odbyć we wrześniu w Paryżu, ale koronawirus pokrzyżował plany organizatorów. Występ Gniewomira w zawodach został objęty patronatem Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka.

Serdecznie gratuluję Gniewkowi kolejnych sukcesów na arenie międzynarodowej i dziękuję pani Dorocie Pietracha, która służyła Gniewkowi pomocą w przygotowaniach do startu w międzynarodowych zmaganiach. Wyrażam radość, że Nowy 2021 Rok zaczynamy od takich sukcesów – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

W ubiegłym roku Gniewko Kuczyński w duecie z koleżanką Aleksandrą Machnik zostali drużynowymi Mistrzami Świata Juniorów na Mistrzostwach Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Hairworld 2019. Wzięło w nich udział 50 ekip i ponad 1400 młodych fryzjerów. Ponadto indywidualnie reprezentujący Polskę Gniewko zdobył srebro, natomiast Ola brąz w kategorii Junior Gents Creative.