Ropczyce: Mężczyzna molestował kobietę w domu pomocy społecznej

Ropczyce: Mężczyzna molestował kobietę w domu pomocy społecznej

Prokuratura w Ropczycach rozpoczęła prowadzenie śledztwa przeciwko mężczyźnie (63 lata), który prawdopodobnie dopuścił się czynnościom prowadzącym do poddania się innym czynnościom seksualnym wobec 71-letniej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

Z ustaleń wynika, że mieszkaniec DPS-u dwukrotnie w godzinach nocnych wchodził do pokoju pokrzywdzonej i doprowadził do popełnienia przestępstwa polegającego na całowaniu i dotykaniu w miejscach intymnych.

– Z relacji personelu, który ujawnił przedmiotowe zdarzenia wynika, że sprawca był w stanie nietrzeźwości – przekazał informację Wojciech Przybyło prokurator rejonowy.

Na okoliczność tego zdarzenie w sprawie zostali przesłuchani świadkowie oraz dokonano sprawdzenie pomieszczeń, w których doszło do popełnienia przestępstwa. W dniu 12 sierpnia 2019 roku Wiesław P. został zatrzymany i przedstawione mu zostały dwa zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do winy i twierdzi że z tymi zdarzeniami nie ma nic wspólnego. Wobec mężczyzny zostało zasądzone tymczasem aresztowanie na okres trzech miesięcy w obawie przed utrudnianiem postępowania bądź też mataczeniem w sprawie.

Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, tym bardziej że był on już wcześniej karany za przestępstwo związane ze znęcaniem się.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.