Ropczyce: Uczniowie Zespołu Szkół Agro- Technicznych zorganizowali charytatywnym bieg dla małej Zosi.

Ropczyce: Uczniowie Zespołu Szkół Agro- Technicznych zorganizowali  charytatywnym bieg dla małej Zosi.

Dziś 7 października Zespół Szkół Agro- Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach wystartował dziś w charytatywnym biegu dla Zosi. Uczniowie i nauczyciele zjawili się na Stadionie Miejskim w Ropczycach po to, by pomóc Zosi w walce z chorobą — był to bieg po najdroższy lek świata.

9-miesięczna Zosia Paczwa choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Jedyną szansą na zdrowie i życie jest dla niej terapia genowa. Zdrowie Zosi zostało wycenione na miliony złotych, a choroba postępuje. Jak pisze mama Zosi: (…) postęp SMA jest coraz trudniejszy do zatrzymania. Tracimy coraz więcej. Choroba zaczyna nas wyprzedzać, a nasze możliwości się kończą. Terapia genowa to nasza jedyna i ostatnia nadzieja na to, że choroba nie odbierze nam córeczki.

Nasza Zosia – tak mieszkańcy Płocka, ale i całej Polski mówią o dziewczynce, która walczy z wyjątkowo podstępną chorobą. SMA typu 1, zdążyło już wprowadzić spustoszenie w organizmie Zosi, która nie porusza nóżkami ani rączkami. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, której koszt jest ogromny- 9,5 miliona złotych. Tysiące ludzi dobrej woli zaangażowało się w pomoc tej malutkiej dziewczynce, organizowane są licytacje, bazarki i rożne wyzwania.


To nie jest zwyczajna prośba o wsparcie. To dramatyczne błaganie o życie dla naszego śmiertelnie chorego dziecka.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.