Sanok: Miniskatepark przy ul. Mickiewicza oficjalnie otwarty [fotorelacja]

Sanok: Miniskatepark przy ul. Mickiewicza oficjalnie otwarty [fotorelacja]

29 sierpnia 2020 r. z udziałem władz Sanoka oraz miasta partnerskiego Humennego odbyło się oficjalne otwarcie miniskateparku przy ul. Mickiewicza. Impreza została przeprowadzona w ramach realizacji projektu pn. „Aktywni na Szlaku Ikon – rowerem z Sanoka do Humennego” Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przeprowadziła ją Sanocka Fundacja Rozwoju Sportu, która zorganizowała konkursy, pokazy, animacje dla dzieci i inne atrakcje.

Młodzi sanoczanie już od 21 sierpnia korzystają z urządzeń typu pumptrak i minirampa – obiektów, które zostały zamontowane w ramach realizacji projektu.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz miast Sanoka i Humennego, zebrani podziwiali występy zespołu akrobatycznego Spartanie.

Konkursy prowadził Piotr Gembalik – sanoczanin, doświadczony rowerzysta wyczynowy, zdobywca wielu nagród, który przed rozpoczęciem przedstawił krótki instruktaż bezpiecznej jazdy po urządzeniach.

Puchary i dyplomy wszystkim uczestnikom wręczali burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta Humenne – PhDr. Ing. Miloš Meričko, radny Rady Miejskiej w Humennem – Tomas Sudik, zastępca burmistrza miasta Sanoka Grzegorz Kornecki, prezes Sanockiej Fundacji Rozwoju Sportu Kamil Frącek i redaktor naczelna Tygodnika Sanockiego Emilia Wituszyńska.

W pierwszym konkursie zorganizowanym na pumtracku w „jeździe rowerem na czas” udział wzięło 14 zawodników, pierwsze miejsce zajął Karol Kuś, drugie Patryk Bembenek, zaś trzecie Łukasz Mosur.

W drugiej konkurencji w „jeździe hulajnogą na czas” po pumptracku udział wzięło 11 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Paweł Dąbrowski, drugie Jakub Kosturski, trzecie Jan Dąbrowski.

Ostatnia konkurencja odbyła się na minirampie i wymagała większych umiejętności, bowiem uczestnicy popisywali się różnymi trickami na hulajnodze, deskorolce i rowerze. Każdy z nich miał 1,5 minuty na popisowy pokaz. W rywalizacji udział wzięło 12 zawodników. Jury w składzie: zastępca burmistrza Grzegorz Kornecki, prezes Fundacji Kamil Frącek, naczelna Tygodnika Sanockiego i Karol Kuś wybierało najlepszy ich zdaniem popis. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Patrykowi Gawlewiczowi, drugie Pawłowi Dąbrowskiemu i trzecie Konradowi Jasińskiemu.

Na zakończenie imprezy swój układ zaprezentował zespół break-dance. Wśród zawodników oraz uczestników imprezy rozdawane były foldery promujące Szlak Ikon i Szlak Wojaka Szwejka wydane w ramach realizowanego projektu. Uczestnicy imprezy i zawodnicy mogli częstować się watą cukrową, popcornem oraz ciepłymi przekąskami. Animatorki Sokolików zapewniły zabawy dla najmłodszych. W wyznaczonej strefie rozrywkowej starsi i młodsi korzystali z instruktażu jazdy na hulajnogach elektrycznych i segewayach. Chętnych nie brakowało. O bezpieczeństwo wszystkich zadbali strażnicy miejscy i medycy, których pomoc na szczęście nie była często konieczna. Zachęcamy do bezpiecznego korzystania z urządzeń miniskateparku przy ul. Mickiewicza w Sanoku.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.