Dębica: Huczne świętowanie Seniorów

Dębica: Huczne świętowanie Seniorów

Była świetna  muzyka,  zabawa taneczna, warsztaty zdrowego stylu życia i prelekcja policjanta. Nie zabrakło również grilla i pysznej dębickiej kraniczanki. Tak w Parku Skarbek-Borowskiego bawili się dębiccy seniorzy.

Piknik rozpoczął koncert Kapeli Ludowej „Morsy”. Później dr Lucyna Samborska mówiła seniorom o naturalnej suplementacji. Mieli oni także okazję spróbować ekologicznych soków i miodów. Policjant przestrzegał z kolei uczestników zabawy przed oszustami, którzy tzw. metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub „na urzędnika”, próbują wyłudzić pieniądze. Kapela „Iskierczanie” nie tylko wystąpiła ze świetnym koncertem, ale zaprosiła także seniorów do tańca. Był to początek wspólnej zabawy uczestników na specjalnie przygotowanej podłodze. Przy muzyce zespołu „Mega” bawili się ludzie w różnym wieku, ale przewodzili seniorzy. – Organizacja tego pikniku to był strzał w dziesiątkę. To ogromna radość patrzeć na uśmiechniętych i bawiących się seniorów – mówi burmistrz, Mariusz Szewczyk.

Dla najmłodszych wychowawcy placówek wsparcia dziennego i młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy przygotowała animacje i zabawy. Z kolei Wodociągi Dębickie postarały się o kraniczankę z owocami i miętą. Mieszkańcy chętnie korzystali z pomocy rachmistrzów w specjalnie zorganizowanym Punkcie Spisowym, który pracował do późnych godzin wieczornych ze względu na duże zainteresowanie. Wielu mieszkańców zaszczepiło się także w Mobilnym Punkcie Szczepień.

Organizatorem pikniku było Miasto Dębica, współorganizatorem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a partnerami przedsięwzięcia: OHP i MOK.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.