Dębica: Na szlaku radości i zabaw – „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”

Dębica: Na szlaku radości i zabaw – „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”

Niekończące się podróże, wesołe odkrywanie najbardziej tajemniczych zakątków świata, wyprawy do państw, znanych nam dotychczas jedynie z barwnych fotografii… Choć to niewiarygodne i brzmi jak najcudowniejszy sen, wydarzyło się naprawdę. Dowodem na to są bajeczne wspomnienia i prace, wykonane podczas Nocy Bibliotek, która tym razem przybrała formę fantastycznej ekspedycji po najodleglejszych zakątkach naszej planety.

Tylko tego wyjątkowego wieczoru mogliśmy trafić do Indii, przemierzać australijskie równiny, zachwycać się przepychem brytyjskiego dworu i rozkoszować niespiesznym rejsem gondolą po weneckim Canal Grande. Tegorocznej odsłonie Nocy Bibliotek w MiPBP w Dębicy przyświecało hasło „Wędrówki po świecie z dębicka biblioteką”, a Uczestnicy mogą potwierdzić, że za nami emocjonująca, niezwykle wartościowa podróż. Prócz interaktywnego spektaklu teatralnego, mocy zabaw i animacji z naszymi najmłodszymi Czytelnikami oraz ekscytujących poszukiwań wyjścia z escape roomu, mieliśmy przyjemność podziwiać kulturowe bogactwo naszych Przyjaciół z Ukrainy dzięki występowi Dzieci i rozsmakować się w nim dzięki ukraińskim smakołykom, przygotowanym przez Mamy.

Magia literatury polega na zwielokrotnianiu naszych żyć. Czytając, żyjemy podwójnie, potrójnie, aż do nieskończoności. Biblioteka stanowi idealny port, by rozpocząć podróż i jej magia polega na tym, że nieznane, w które wyruszacie, staje się nagle bliższe, wpisując się w sferę Waszych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, z którymi wyruszyliśmy na wspólne „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”! Bez Was ta podróż nie miałaby tyle uroku! Szczególne podziękowania składamy Fundacja Świętego Mikołaja, bez wsparcia której nie powstałoby stoisko ukraińskie oraz PWD Zgrana Paka działające w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, która chętnie przyjęła nasze zaproszenie do uczestnictwa w Nocy Bibliotek.

Noc Bibliotek, spędzona w całości na „Wędrówkach po świecie z dębicką biblioteką” była dla nas najwspanialszą podróżą, jaką tylko moglibyśmy sobie wymarzyć. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym spędziliśmy ekscytujący, pełen zabaw i wspólnego śmiechu czas. Mamy nadzieję, że wracaliście do domów z głowami pełnymi bezcennych wspomnień i sercami lekkimi poczuciem spełnienia. Dziękujemy!!!

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Program Partnerstwo dla książki

Stoisko ukraińskie powstało dzięki wsparciu Fundacja Świętego Mikołaja, już od ponad roku pomagającej nam budować naszą biblioteczną Przystań Świętego Mikołaja.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email