Dębica: Podaruj książkę na gwiazdkę! – zbiórka książek dla mieszkańców Hajsyna

Dębica: Podaruj książkę na gwiazdkę! – zbiórka książek dla mieszkańców Hajsyna

Kilka dni temu Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk otrzymał wiadomość z miasteczka w zachodniej Ukrainie. Jej adresatka, Pani Marta Hreskova, prosiła nas – wszystkich dębiczan – o pomoc mieszkańcom Hajsyna, malowniczego  miasteczka, które pełniło w przeszłości rolę miasta królewskiego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Gwiazdką, którą możemy podarować jest coś, co nas łączy – literatura.

Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do dołączenia się do akcji „Podaruj książkę na gwiazdkę!”, zbiórki książek dla odbiorców w każdym wieku, w językach: polskim i ukraińskim. Afirmujmy dobro i piękno, przekazując je tym, którzy ich potrzebują.

Książki nowe oraz używane w dobrym stanie przekazywać można do 20 grudnia 2023 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży (Biblioteka Główna, ul. Akademicka 10) oraz w Filii nr 4 (ul. Cmentarna 1) w godzinach pracy.

Dla najmłodszych odbiorców szczególnie mile widziane są te ilustrowane, albumy, komiksy oraz proste, a zapadające w serce opowieści, dla starszych – beletrystyka.  Innymi słowy – podążajcie za głosem serca i podarujcie to, co kiedyś Was samych wzruszyło.

W imieniu naszym oraz mieszkańców Hajsyna, dziękujemy za okazane serce i pomoc! Do zobaczenia!

#Miasto Dębica, #Hajsyn #MartaHreskova

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email