Dębica: Rusza modernizacja stadionu Wisłoki

Dębica: Rusza modernizacja stadionu Wisłoki

Wkrótce rozpocznie się modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Parkowej w Dębicy. Wstępne warunki umowy na wykonanie zadania podpisali 4 sierpnia burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, prezes firmy Hand-Bud Jan Chmura oraz wiceprezes Paweł Paśko.

Na realizację zadania „Modernizacja stadionu miejskiego w Dębicy” Miasto Dębica uzyskało w październiku ubiegłego roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4,5 mln złotych. Wartość całego zadania wynosi blisko 6 milionów złotych.

– Gratuluję Miastu Dębicy realizacji tej ważnej inwestycji, gratuluję burmistrzowi Dębicy, który wnioskował o dofinansowanie tego zadania z Polskiego Ładu. Gratuluję zdobycia tak wysokiej dotacji, dzięki czemu to miejsce zostanie gruntownie zmodernizowane. Gratuluję też wszystkim użytkownikom obiektu i życzę bezpiecznego korzystania ze stadionu po modernizacji – powiedział radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefan Bieszczad.

– Miasto Dębica w ostatnim czasie realizuje wiele ważnych sportowych inwestycji, jak gruntowna modernizacja dębickiego lodowiska, przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Paderewskiego, czy modernizacja hali sportowej przy ul. Kościuszki, która wkrótce również się rozpocznie. Modernizacja stadionu miejskiego przy ulicy Parkowej to kolejna ważna inwestycja w rozwój infrastruktury sportowej miasta, na którą od dawna czekali sympatycy piłki nożnej w Dębicy – dodał zastępca burmistrza Maciej Małozięć.

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych. Drugi etap to wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację. Zakres tych prac to m.in. demontaż istniejącej trybuny i budowa nowej o pojemności minimum 2000 miejsc wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym i infrastrukturą towarzyszącą, montaż energooszczędnego oświetlenia i paneli fotowoltaicznych na trybunie, budowa parkingów dla 52 samochodów osobowych i 5 autobusów, a także wiaty rowerowej z montażem paneli fotowoltaicznych. W ramach inwestycji wybudowany zostanie też zbiornik retencyjny, który będzie podpięty do miejskiej kanalizacji deszczowej, a obiekt zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej.

Na realizację pierwszego etapu wykonawca ma 7 miesięcy od podpisania umowy, z kolei przewidywany termin zakończenia całej inwestycji to koniec 2023 roku.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *