Jarosław: Park kieszonkowy przy jarosławskim Muzeum?

Jarosław: Park kieszonkowy przy jarosławskim Muzeum?

Kamienica Orsettich to jedna z najpiękniejszych renesansowych kamienic w Polsce. Mieści się w niej muzeum, jednak znajdujący się za nią zabytkowy dziedziniec na co dzień jest zamknięty. Jarosławskie muzeum ma pomysł na to, jak nadać mu drugie życie. Marzeniem instytucji jest utworzenie tam parku kieszonkowego, który byłby otwarty dla mieszkańców miasta i turystów. Rewitalizacja ogrodu wymaga jednak znacznych nakładów finansowych. W ich zdobyciu ma pomóc konkurs „Nasz zabytek” Fundacji Most the Most.

„Nasz Zabytek” to ogłaszany raz do roku konkurs na zabytek, który zasługuje na modernizację i nadanie mu nowej funkcji. W szczególności chodzi tu o projekty mające na celu szersze udostępnienie obiektu, tak, aby mógł na nowy sposób służyć społeczności. Na zwycięzców w każdym z województw czeka aż milion złotych.

– Uważamy, że muzealny ogród doskonale wpisuje się w ideę konkursu Fundacji Most the Most – mówi Dyrektor Muzeum Konrad Sawiński. – Chcielibyśmy otworzyć tutaj oazę zieleni, otwartą dla wszystkich spacerowiczów. Wierzymy, że z pomocą mieszkańców i miłośników Jarosławia uda nam się wygrać!

Zgodnie z regulaminem konkursu, Muzeum nie może samo zgłosić swojego udziału. Do konkursu mogą zaproponować je tylko osoby prywatne.

– Bardzo prosimy wszystkich, którym zależy na pięknie jarosławskiego rynku, o zgłoszenie kamienicy Orsettich do konkursu „Nasz Zabytek” – opowiada Konrad Sawiński. – Wszystkie potrzebne informacje oraz dokładną instrukcję znajdą Państwo na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Po zebraniu zgłoszeń, Fundacja Most the Most wybierze najlepsze projekty do kolejnego etapu konkursu. Duże znaczenie ma tutaj także ilość zgłoszeń! Fundacja skontaktuje się z właścicielami najwyżej punktowanych obiektów, którzy będą musieli ją przekonać, dlaczego to właśnie one zasługują na rewitalizację.

– Spróbujemy – obiecuje Konrad Sawiński.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email