Lesko: Gmina Lesko z pokaźnym dofinansowaniem dla Bezmiechowej Dolnej

Lesko: Gmina Lesko z pokaźnym dofinansowaniem dla Bezmiechowej Dolnej

Gmina Lesko otrzymała dofinansowanie z Programu “Infrastruktura Bibliotek 2021-2025” w wysokości 1 249 696 zł na remont i wyposażenie filii biblioteki w Bezmiechowej Dolnej (świetlica wiejska).

– Cieszę się, że napisany przez nas wniosek otrzymał pozytywną ocenę i tak jak obiecywałem mieszkańcom, udało się pozyskać środki zewnętrzne i ich obiekt zostanie odnowiony. To centrum integracji tej miejscowości, które skupia w swoich murach wszystkie pokolenia. Dzięki przeprowadzonej inwestycji kultywowanie tradycji i kultury będzie z pewnością przyjemniejsze i dostosowane do współczesnych norm – mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Koszt całkowity zadania to 1 517 949 zł.

Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z lokalnymi przedstawicielami Bezmiechowej Dolnej zaplanowane zostały prace, które polegały będą m.in. na przebudowie pomieszczeń i pracach modernizacyjnych oraz zakupie wyposażenia sal bibliotecznych w celu poprawy stanu technicznego oraz funkcjonalności obiektu.

W ramach robót budowlanych wykonana zostanie również termomodernizacja obiektu, przebudowa części pomieszczeń w celu przystosowania niewykorzystanych pomieszczeń do celów bibliotecznych i dostosowania ich do nowych funkcji: sali do aktywnej pracy z seniorami, sali do aktywnej pracy z dziećmi, pracowni komputerowej, kameralnej czytelni i pomieszczenia aktywacji młodzieży na poddaszu. Zaplanowane zostały również prace remontowe w pomieszczeniach dotychczas wykorzystywanych przez bibliotekę.

Prace budowlane będą także uwzględniać dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, przebudowa sanitariatów). W projekcie przewidziano również zakup umeblowania, zestawów komputerowych z oprogramowaniem, systemu nagłośnieniowego, projektora multimedialnego, mat i gier edukacyjnych, wyposażenia kącika kawowego, specjalistycznego oprogramowania bibliotecznego oraz książkomatu.

W chwili obecnej przygotowywane jest postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót oraz kompletowane są dokumenty do złożenia przez Gminę wniosku o pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Lesku.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *