Lubaczów: Niezwykły koncert w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Lubaczów: Niezwykły koncert w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów

W niedzielę późnym popołudniem w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej odbył się pierwszy z wielu niezwykłych koncertów organizowanych w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Co roku, na przełomie lipca i sierpnia do Baszni Dolnej przyjeżdżają miłośnicy Kresów, turyści i miejscowi smakosze na Festiwal Dziedzictwa Kresów, który wcześniej był organizowany pod nazwą Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i ciekawe wydarzenia w kilku lokalizacjach. Cykl imprez zakończy niedzielny Festiwal na placu przy Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili muzycy Polskiej Opery Królewskiej prezentując najpiękniejsze utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Iwona Lubowicz, sopranistka o ujmującym głosie, oczarowała publiczność swoją interpretacją arii, a wirtuozerskie partie fletu wykonane przez Agnieszkę Waldhelm-Kosyuk i Annę Mocarską wprowadzały delikatność i czarującą lekkość do utworów.

Towarzyszył im Kwartet Arterius, w składzie Mariola Peron i Jacek Jacków na skrzypcach, Małgorzata Staroń na altówce oraz Maciej Skowroński na wiolonczeli.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email