Mamy złoto! Polka najlepszą sprinterką na Mistrzostwach Europy

Ewa Swoboda zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 23 rozgrywanych w szwedzkim Gavle. Polka z czasem 11,15 wygrała bieg na 100 metrów i wypełniła też minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
Ewa Swoboda nie miała sobie równych w biegu sprinterskim podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w szwedzki Gavle. Polka przebiegła 100 metrów w czasie 11,15 s, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie. Co istotne, to wynik zaledwie o 0,03 gorszy niż jej rekord życiowy ustanowiony w 2016 roku.
Ewa Swoboda nie tylko sięgnęła po złoto, ale również wypełniła minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Drugie miejsce w wyścigu zajęła Francuzka Cyntia Leduc a trzecia była Niemka Lisa Nippgen.
Źródło: wmeritum.pl