Mielec: Mieleccy radni powiatowi rozpoczęli nowy 2024 rok „szybką” sesją nadzwyczajną

Mielec: Mieleccy radni powiatowi rozpoczęli nowy 2024 rok „szybką” sesją nadzwyczajną

Organizatorem transportu zbiorowego jest Powiat Mielecki. W ramach umów podpisanych z kilkoma przewoźnikami skomunikowana zostały z Mielcem poszczególne gminy.  W procesie organizacji poszczególnych linii uczestniczyły również poszczególne samorządy.

Inicjatywę utworzenia powiatowego transportu zbiorowego władze samorządowe powiatu podjęły wspólnie z poszczególnymi gminami. Do realizacji projektu przystąpiło osiem samorządów: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne.

-Już po raz czwarty organizujemy lokalny transport zbiorowy. Jego powstaniu towarzyszyło wiele obaw – wspomina Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. -Z perspektywy tych kilku lat oceniam, że był to krok odważny ale także konieczny, bo do dziś wiele powiatów w Polsce nie posiada takiego rozwiązania. U nas on się przyjął i mamy nadzieję na dalszy jego rozwój w przyszłości – dodał Starosta.

W budżecie 2024 rok zarezerwowano 4 683 803,71 PLN na realizacje transportu zbiorowego kwotę. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od trasy i operatora. Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mielcu można znaleźć cennik oraz rozkład jazdy poszczególnych linii (kliknij tutaj).

Transport zbiorowy jest ważnym elementem systemu komunikacyjnego w powiecie mieleckim, umożliwiając mieszkańcom łatwy i wygodny dostęp do różnych miejsc w powiecie. Wprowadzenie powiatowego transportu zbiorowego w lutym 2021 roku było ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców powiatu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email