Nisko: Artur Brzozowski został Mistrzem Polski w chodzie na 35 km

Nisko: Artur Brzozowski został Mistrzem Polski w chodzie na 35 km

Artur Brzozowski ma już 37 lat, ale wciąż nie zamierza odpuszczać w sporcie. Na rozkładzie ma mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym na 50 km z Tokio — Dawida Tomalę — z którym wygrał w mistrzostwach Polski w Opolu na dystansie 35 km. Jeszcze do niedawna, by w ogóle mógł trenować, musiał pracować m.in. w tartaku. Po sukcesie kolegi z reprezentacji sponsorzy przychylniej popatrzyli na chodziarzy.

ArturBrzozowski to chodziarz pochodzący z Gminy Harasiuki, który dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich: w Pekinie w 2008 r. oraz w Rio de Janeiro w 2016 r. Ma na koncie wiele medali Mistrzostw Polski, w tym 3 złote na dystansie 20 kilometrów.

Na nowym olimpijskim dystansie 35 km złoty medal, z nowym rekordem życiowym, wywalczył Artur Brzozowski z klubu KKL Stal Stalowa Wola, który wyprzedził Dawida Tomalę, mistrza olimpijskiego z Tokio. Był to debiut zawodników nad tym dystansie. Dystans 35 km zajmuje miejsce dystansu 50 km, który po raz ostatni został rozegrany na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. To kolejny medal mistrzostw Polski w tym roku mieszkańca Powiatu Niżańskiego. Przed dwoma tygodniami w Sulejówku zorganizowano Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 kilometrów, na których Artur Brzozowski zdobył srebrny medal.

Wyniki MP w chodzie sportowym na 35 km:

Kobiety:

  1. Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) 2:49.37
  2. Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia) 3:13.39

Mężczyźni:

  1. Artur Brzozowski (KKL Stal Stalowa Wola) 2:36.22
  2. Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) 2:37.223. Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) 2:39.26

W igrzyskach w Tokio, w których triumfował Tomala, Brzozowski zajął 12. miejsce. To był jego najlepszy wynik w karierze w mistrzowskiej imprezie. Taką samą lokatę zajmował też w MŚ w Londynie w 2017 r., ale wówczas startował na 20 km. Rezultat z Tokio dał Brzozowskiemu wiatr w żagle. W tym roku został wicemistrzem Polki na 20 km, a teraz wywalczył złoty medal na 35 km, pokonując samego mistrza olimpijskiego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.