Stalowa Wola: Uczestnicy 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali pięknie przyjęci u Cystersów w Jędrzejowie

Stalowa Wola: Uczestnicy 40. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zostali pięknie przyjęci u Cystersów w Jędrzejowie

4 sierpnia rozpoczęła się 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej ze Stalowej Woli na Jasną Górę.

We wtorek, 8 sierpnia, pielgrzymi z powiatów Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Nisko dotarli do Jędrzejowa, którego ulicami przeszli do klasztoru Archiopactwa Cystersów, gdzie mogli wziąć udział w uroczystej mszy świętej.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania jest “Matko Kościoła prowadź”. W tym roku obchodzony jest jubileusz 800-lecia śmierci błogosławionego Wincentego Kadłubka, patrona diecezji sandomierskiej oraz klasztoru cystersów w Jędrzejowie.

Pielgrzymi mają do pokonania ponad 230 kilometrów w 9 dni, od 4 do 12 sierpnia. Piątego dnia pielgrzymki, we wtorek 8 sierpnia dotarli oni do Jędrzejowa i do miejsca pochówku błogosławionego Wincentego Kadłubka, który ostatnie lata swojego życia spędził w murach jędrzejowskiego klasztoru.

Podczas swojej wizyty w Jędrzejowie wzięli oni udział w uroczystej mszy świętej, a przed nią chętni pątnicy mogli pozwiedzać z przewodnikiem zabytkowy klasztor Archiopactwa Ojców Cystersów.

Tegoroczna pielgrzymka jest bardzo trudna ze względu na warunki atmosferyczne. Deszcz oraz burze bardzo utrudniały drogę na kilku odcinkach trasy, szczególnie potężna burza z jaką spotkali się nieopodal Tarnobrzega. Pielgrzymi nie tracą wiary i kontynuują swoją wędrówkę na Jasną Górę.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email