Tarnobrzeg: Kolejny raz zapraszamy do tańca

Tarnobrzeg: Kolejny raz zapraszamy do tańca

W najbliższą sobotę, 19 sierpnia, zapraszamy na plac Bartosza Głowackiego na kolejną Tarnobrzeską Potańcówkę.

– Ożywiamy ten centralny plac naszego miasta, aby miejsce to tętniło życiem. Potańcówki są tą formą spędzania czasu, która trafia do każdego, bez względu na wiek. Zapraszam więc w najbliższą sobotę mieszkańców Tarnobrzega, gości, każdego bez względu na wiek właśnie, na parkiet.  To będzie wyjątkowa potańcówka, bo połączona zostanie z obchodami Dnia Seniora – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zabawa potrwa od godziny 18.00 do godziny 22.00. W przypadku niepogody impreza odbędzie się w innym terminie.

Kolejna edycje potańcówki zaplanowana jest na 16 września. Będzie to Potańcówka Siarkowa, ponieważ w Tarnobrzegu obchodzimy „Rok pamięci górników i pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego”. Gastronomię na potańcówkę, która odbędzie się 19 sierpnia zapewnią lokale funkcjonujące na Placu Bartosza Głowackiego. Zapraszamy.

Natomiast przed potańcówką, o godz.17.30 zabrzmią słowa popularnej niegdyś piosenki „Bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg…”. Zaśpiewamy ją wspólnie! Na placu Bartosza Głowackiego, tuż przed potańcówką, wszyscy chętni będą mogli zaśpiewać piosenkę “Tarnobrzeg”. Inicjatorką wydarzenia jest Justyna Uchańska, wspólnie z prezydentem Dariuszem Bożkiem, Tarnobrzeskim Domem Kultury i Tarnobrzeskim Centrum Seniora. – Przypomnimy tym samym czasy, działającego prężnie przy Zakładowym Domu Kultury “Tapima”, kabaretu Kaktusik, którego założycielem był Kazimierz Chlebowski wraz z małżonką. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Starszych mieszkańców zabierzemy na wycieczkę w przeszłość, przypomnimy złote czasy Tarnobrzega, czasy ogromnej prosperity KIZPS Siarkopol, a młodszych i najmłodszych chcemy zachęcić do kultywowania pamięci o siarce, Kaktusiku, pokażemy czym żyło i jakie kiedyś było nasze miasto – mówi Justyna Uchańska. W śpiewaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, wystarczy tylko przyjść. Organizatorzy przygotują wydrukowane teksty. Śpiewanie poprowadzi Natalia Ciecierska.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email