Tarnobrzeg: Miasto zmodernizuje infrastrukturę ciepłowniczą

Tarnobrzeg: Miasto zmodernizuje infrastrukturę ciepłowniczą

Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z RPO WP. Umowa została już podpisana.

Umowę na modernizację infrastruktury ciepłowniczej w Tarnobrzegu podpisali marszałek Władysław Ortyl i Zdzisław Horwat, obecny prezes spółki ECO Tarnobrzeg.

-Cieszę się, że poprzez podpisanie tej umowy finalizujemy dziś proces, który towarzyszył temu projektowi od 2016 r. Jestem przekonany, że inwestycje proekologiczne, które firma będzie dokonywać w Tarnobrzegu dzięki temu projektowi, przełożą się na czystsze środowisko i zmniejszenie kosztów, a tym samym oszczędność energii i pieniędzy – powiedział Władysław Ortyl.

Całkowita wartość projektu wyniosła ok. 19,6 mln zł, z czego 10 mln to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt będzie zrealizowany do czerwca 2023 r.

Projekt będzie miał na celu uzyskanie oszczędności ciepła w przemyśle i dystrybucji przez zmniejszenie strat oraz emisji zanieczyszczeń do powietrza pyłów, a także gazów cieplarnianych. Cele te zostaną w pełni osiągnięte już w 2024 r., czyli od pierwszego roku po zakończeniu inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wymieniona sieć ciepłownicza o długości ok. 6 km. Zostaną zlikwidowane niskoparametrowe sieci ciepłownicze i sieci wewnątrz budynków. W miejscu starych węzłów grupowych i indywidualnych jednofunkcyjnych umiejscowionych zostanie 121 dwufunkcyjnych węzłów cieplnych. Wybudowane zostanie ponad 4 km sieci ciepłowniczych wysokoparametrowych preizolowanych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.