Tarnobrzeg: Ruszyła "Muzyka z Energią"

Tarnobrzeg: Ruszyła "Muzyka z Energią"

W środę, 29 sierpnia w Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, zainaugurowany został znakomity, kulturalny projekt “Muzyka z Energią”. Jest to inicjatywa Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, a partnerem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec. Przy wypełnionej po brzegi Sali Wielkiej Zamku, zaprezentowali się młodzi muzycy światowej sławy, w tym tarnobrzeżanin, Krzysztof Michalski, laureat wielu konkursów krajowych oraz międzynarodowych, jeden z najzdolniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia na świecie.

W Tarnobrzegu wystąpili także, Hanna Pozorska laureatka wielu konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i na świecie oraz utalentowana pianistka, również mająca na koncie znakomity międzynarodowy dorobek artystyczny, Yanjun Chen. Program koncertu obejmował utwory Händla, Rachmaninowa i Dvořáka. Na bis publiczność usłyszała “Libertango” Piazzolli.

Kolejny koncert w ramach “Muzyki z Energią” odbędzie się 9 września z udziałem solistów Polskiej Opery Królewskiej. Przedsięwzięciu partneruje Enea Elektrownia Połaniec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email