Tarnobrzeg: Za nami kolejny koncert z cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią"

Tarnobrzeg: Za nami kolejny koncert z cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią"

Tym razem, 29 października, we wnętrzach Muzeum – Zamku Tarnowskich wybrzmiały kompozycje Mozarta, Paderewskiego i Chopina w wykonaniu Stanisława Majewskiego, absolwenta i pracownika poznańskiej Akademii Muzycznej. Był to już kolejny w tym roku koncert w ramach cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią”. Partnerem przedsięwzięcia organizowanego przez Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu jest ENEA Połaniec.

Stanisław Majewski pierwsze szlify jako pianista zdobywał w Szkole Muzycznej w Gnieźnie, gdzie uczył się pod kierunkiem dra Szymona Musioła. Już wtedy występował na koncertach i brał udział w konkursach fortepianowych, niejednokrotnie zostając ich laureatem. W roku 2017 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dr hab. Anny Organiszczak. W roku akademickim 2020/21 doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Tima Ovensa na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu.  Stanisław Majewski za cel obrał sobie przedstawianie klasycznej muzyki fortepianowej w sposób czytelny i przystępny dla każdego odbiorcy.

W Tarnobrzegu S. Majewski zaprezentował się się w Sonacie D-dur KV 311 Wolfganga Amadeusza Mozarta. W jego wykonaniu usłyszelismy także Nokturn B-dur op.16/4 i Krakowiak fantastyczny op. 14/6 Ignacego Jana Paderewskiego. W programie koncertu znalazły się również dzieła Fryderyka Chopin –  Mazurek e-moll op.17/2, Mazurek C-dur op.67/3, Mazurek gis-moll op.33/1, Mazurek D-dur op.33/2, Ballada g-moll op.23, Etiuda E-dur op.10/3 oraz Polonez As-dur op.53.

Zdjęcia: UM Tarnobrzeg

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email