Dębica: Nowy żłobek prawie gotowy

Dębica: Nowy żłobek prawie gotowy

Prace przy budowie żłobka miejskiego przy ul. Kołłątaja w Dębicy dobiegają końca. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+”.

W ramach zadania, w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 10 przy ul. Kołłątaja w Dębicy, powstaje parterowy budynek żłobka o powierzchni zabudowy 658 m2 wraz z placem zabaw.

W nowym żłobku utworzone zostaną trzy oddziały, w których miejsce znajdzie 75 dzieci. Do końca miesiąca potrwają prace wykończeniowe budynku, a finał budowy żłobka wraz z dostarczeniem wyposażenia planowany jest do końca 2020 roku. Już niedługo rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą nowej placówki. Rekrutacja rozpocznie się w lutym następnego roku

mówi zastępca burmistrza Jerzy Sieradzki

Za wykonanie robót budowlanych odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane PRZEMBUD z Nagawczyny. Wyposażenie do żłobka dostarczą firmy: Moje Bambino z Łodzi oraz Wilanka z Warszawy. Koszt całego zadania wyniesie ok. 2,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 1,7 mln zł.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.